Yageo 9T12062A2210CBHFT
9T12062A2210CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2210CBHFT
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2210CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2210CBHFT
QUANTITY
9T12062A2210CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2210CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2210CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2210CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2210CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2210CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2210CBHFT
RES SMD 111K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN CAP 3POS MINI-U-MNL GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 48"X30 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf