Yageo 9T12062A2260CAHFT
9T12062A2260CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2260CAHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2260CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2260CAHFT
QUANTITY
9T12062A2260CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2260CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2260CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2260CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2260CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2260CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2260CAHFT
TERM BLOCK 7.62MM 12POS BK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC 2PH HI EFF 36SSOP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10KOHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf