Yageo 9T12062A2261BBHFT
9T12062A2261BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2261BBHFT
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2261BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2261BBHFT
QUANTITY
9T12062A2261BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2261BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2261BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2261BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2261BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2261BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2261BBHFT
IC GATE NOR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
CONN RCPT 70POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM datasheet.pdf