Yageo 9T12062A2261FBHFT
9T12062A2261FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2261FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2261FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2261FBHFT
QUANTITY
9T12062A2261FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2261FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2261FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2261FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2261FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2261FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2261FBHFT
RELAY OPTO AC/DC 60V 1.8A 8-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 18MM datasheet.pdf