Yageo 9T12062A23R7CAHFT
9T12062A23R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A23R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A23R7CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A23R7CAHFT
QUANTITY
9T12062A23R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A23R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A23R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A23R7CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A23R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A23R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A23R7CAHFT
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CORD COIL SGL END 6-6 BLACK 5' datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DIODE STD REC 1200V 50A DO5 datasheet.pdf