Yageo 9T12062A2400DAHFT
9T12062A2400DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2400DAHFT
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2400DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2400DAHFT
QUANTITY
9T12062A2400DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2400DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2400DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2400DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2400DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2400DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2400DAHFT
Crystal 8.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 14-DIP datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 40POS SGL END 6" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BACKPLANE PLATE 3U 21 .062 ALUM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZB10 datasheet.pdf
FET RF LDMOS 60W H37265-2 datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM ORANGE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 143POS GOLD datasheet.pdf