Yageo 9T12062A2433BBHFT
9T12062A2433BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2433BBHFT
Brief Description
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2433BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2433BBHFT
QUANTITY
9T12062A2433BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2433BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2433BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2433BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2433BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2433BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2433BBHFT
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SOT666 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS BROWN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ADAPTER 'N' PLUG RT/ANGLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf