Yageo 9T12062A2490FBHFT
9T12062A2490FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2490FBHFT
Brief Description
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2490FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2490FBHFT
QUANTITY
9T12062A2490FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2490FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2490FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2490FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2490FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2490FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2490FBHFT
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
LOCKING RING .434 NICKEL PLATING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR TPS40100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 39MM datasheet.pdf
500MA PUSH-PULL TRANSFORMER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf