Yageo 9T12062A2493CAHFT
9T12062A2493CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2493CAHFT
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2493CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2493CAHFT
QUANTITY
9T12062A2493CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2493CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2493CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2493CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2493CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2493CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2493CAHFT
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 125MA 32 OHM TH datasheet.pdf