Yageo 9T12062A2493CBHFT
9T12062A2493CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2493CBHFT
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2493CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2493CBHFT
QUANTITY
9T12062A2493CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2493CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2493CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2493CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2493CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2493CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2493CBHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 6.0V C SIZE ZINC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 135A D2PAK datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 22POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1806 72 OHM datasheet.pdf