Yageo 9T12062A24R3DAHFT
9T12062A24R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A24R3DAHFT
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A24R3DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A24R3DAHFT
QUANTITY
9T12062A24R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A24R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A24R3DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A24R3DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A24R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A24R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A24R3DAHFT
CHASSIS ALUM UNPAINTED 7"L X 5"W datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC NEG VOLTAGE PWR MGR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/HANDLE 16PC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf