Yageo 9T12062A2550BBHFT
9T12062A2550BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2550BBHFT
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2550BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2550BBHFT
QUANTITY
9T12062A2550BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2550BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2550BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2550BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2550BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2550BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2550BBHFT
CONN FFC BOTTOM 26POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 110POS 5ROW R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SR BTS PC CAPT 14 ASY CP datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf