Yageo 9T12062A2553BAHFT
9T12062A2553BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2553BAHFT
Brief Description
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2553BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A2553BAHFT
QUANTITY
9T12062A2553BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2553BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2553BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2553BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2553BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2553BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2553BAHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 300MM datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 22.99MM datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 18POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf