Yageo 9T12062A2612DBHFT
9T12062A2612DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2612DBHFT
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2612DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2612DBHFT
QUANTITY
9T12062A2612DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2612DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2612DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2612DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2612DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2612DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2612DBHFT
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SSMINI2 datasheet.pdf
IC PLD 8MC 7.5NS 20PLCC datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 LP 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE IEEE 1394 FIREWIRE M-M 6' datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/4NPT 4.5V datasheet.pdf
UNPRINT MARKER LABEL 2500 PIECE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf