Yageo 9T12062A2701BBHFT
9T12062A2701BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2701BBHFT
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2701BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2701BBHFT
QUANTITY
9T12062A2701BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2701BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2701BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2701BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2701BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2701BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2701BBHFT
IC CONVERTER A/D 8BIT 20-SOIC datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A/0.3A 10MLF datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 61POS W/SCKT datasheet.pdf
IC LEVEL TRANSLATOR 6CH 16TQFN datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.9V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN STR REL FOR 00 SERIES CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf