Yageo 9T12062A2703BBHFT
9T12062A2703BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2703BBHFT
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2703BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2703BBHFT
QUANTITY
9T12062A2703BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2703BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2703BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2703BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2703BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2703BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2703BBHFT
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC INVERT HEX SCHMTT CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CONN PNL ASSY BOTTOM ENTRY 10P datasheet.pdf
OPEN-CLOSE datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
100UF 25V 6,5X18MM 85C 3000H datasheet.pdf