Yageo 9T12062A2802FBHFT
9T12062A2802FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2802FBHFT
Brief Description
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2802FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2802FBHFT
QUANTITY
9T12062A2802FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2802FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2802FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2802FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2802FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2802FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2802FBHFT
BOX ABS BLACK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 4SOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 15MH 0.4A datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf