Yageo 9T12062A2870BBHFT
9T12062A2870BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2870BBHFT
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2870BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2870BBHFT
QUANTITY
9T12062A2870BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2870BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2870BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2870BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2870BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2870BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2870BBHFT
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 83.33MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 43UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf