Yageo 9T12062A2870FBHFT
9T12062A2870FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2870FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2870FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2870FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A2870FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2870FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2870FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2870FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2870FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2870FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2870FBHFT
JACK TIP METAL-CLAD .080" GREEN datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"X6" 28 PCS BLK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC XO 116.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 85K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 16 datasheet.pdf
21W1 F SOLDER CUP THRU HOLE datasheet.pdf
HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf