Yageo 9T12062A2940CBHFT
9T12062A2940CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A2940CBHFT
Brief Description
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A2940CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A2940CBHFT
QUANTITY
9T12062A2940CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A2940CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A2940CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A2940CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A2940CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A2940CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A2940CBHFT
IDC CABLE - MPL50K/MC50M/MPL50K datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FILTER - EMI/RFI datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8DFN datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf