Yageo 9T12062A3001CBHFT
9T12062A3001CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3001CBHFT
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3001CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3001CBHFT
QUANTITY
9T12062A3001CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3001CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3001CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3001CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3001CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3001CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3001CBHFT
IC LATCH 9BIT PARITY ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 0 DEG GRAY/GREEN datasheet.pdf
REL AC GROUND FAULT SENS 240VAC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
A5 C-FRAME MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 700VDC DRAWING T6 datasheet.pdf