Yageo 9T12062A30R9FBHFT
9T12062A30R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A30R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A30R9FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A30R9FBHFT
QUANTITY
9T12062A30R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A30R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A30R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A30R9FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A30R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A30R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A30R9FBHFT
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
TOOL CONTACT 0.7MM SKT TESTER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 T/H datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf