Yageo 9T12062A3162DAHFT
9T12062A3162DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3162DAHFT
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3162DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3162DAHFT
QUANTITY
9T12062A3162DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3162DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3162DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3162DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3162DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3162DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3162DAHFT
CONN EDGE DUAL .050 SMD 12 POS datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CARD WIRE MRKR MINI TEDLAR '3' datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.6A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 116K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PAPER TONER TRANSFER, 3500 SHEET datasheet.pdf
RJI GROUNDING CABLE 1 5MM 2 FL datasheet.pdf
RES SMD 10.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR 66AK2H datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf