Yageo 9T12062A3163FBHFT
9T12062A3163FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3163FBHFT
Brief Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3163FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3163FBHFT
QUANTITY
9T12062A3163FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3163FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3163FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3163FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3163FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3163FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3163FBHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 10A TO-220SIS datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KEYING RECEPT MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf