Yageo 9T12062A3242DAHFT
9T12062A3242DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3242DAHFT
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3242DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3242DAHFT
QUANTITY
9T12062A3242DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3242DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3242DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3242DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3242DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3242DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3242DAHFT
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 8-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 12MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 31C P 18" WHT JACKP NI datasheet.pdf