Yageo 9T12062A3301CBHFT
9T12062A3301CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3301CBHFT
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3301CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3301CBHFT
QUANTITY
9T12062A3301CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3301CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3301CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3301CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3301CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3301CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3301CBHFT
IC QUAD DIFF LINE DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A CST-100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 35mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf