Yageo 9T12062A3303FBHFT
9T12062A3303FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3303FBHFT
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3303FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3303FBHFT
QUANTITY
9T12062A3303FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3303FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3303FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3303FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3303FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3303FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3303FBHFT
CONN HEADER 52POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-DIP datasheet.pdf
CONTACT PIN 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LMZF 5/23/135 3.5OR datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TFLEX SF670 18" X 18" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HDM SAPR176 T datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf