Yageo 9T12062A3322BBHFT
9T12062A3322BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3322BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3322BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3322BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3322BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3322BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3322BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3322BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3322BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3322BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3322BBHFT
BATTERY PACK NIMH 12V 1150 MAH datasheet.pdf
IC BATT CHRG CNTRLR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.55V SOT23 datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
RES 6.2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf