Yageo 9T12062A3322BBHFT
9T12062A3322BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3322BBHFT
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3322BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3322BBHFT
QUANTITY
9T12062A3322BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3322BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3322BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3322BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3322BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3322BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3322BBHFT
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR RH CAP NTC THERM VOUT PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf