Yageo 9T08052A8252BBHFT
9T08052A8252BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8252BBHFT
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8252BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8252BBHFT
QUANTITY
9T08052A8252BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8252BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8252BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8252BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8252BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8252BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8252BBHFT
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MOUNT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
MINI SAS 1X2 EXTERNAL datasheet.pdf
RES SMD 27.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf