Yageo 9T12062A3323BAHFT
9T12062A3323BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3323BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3323BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3323BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A3323BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3323BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3323BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3323BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3323BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3323BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3323BAHFT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO15 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 12" datasheet.pdf