ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP102436B-200B3LI-TR
IS61NLP102436B-200B3LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP102436B-200B3LI-TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 36MB 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NLP102436B-200B3LI-TR.pdf
Availability of IS61NLP102436B-200B3LI-TR
QUANTITY
IS61NLP102436B-200B3LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP102436B-200B3LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP102436B-200B3LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP102436B-200B3LI-TR
IS61NLP102436B-200B3LI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP102436B-200B3LI-TR
COVER FOR PART #1444-16/1444-15 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 60W D 44TSSOP datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 290MA 3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf