Yageo 9T12062A3401BBHFT
9T12062A3401BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3401BBHFT
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3401BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3401BBHFT
QUANTITY
9T12062A3401BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3401BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3401BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3401BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3401BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3401BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3401BBHFT
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC 2DVR/2RCVR RS232 5V 18-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 40MA 8DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR 170UA DGTL BLK datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
IC RF AMP GPS/GNSS LN 6WLP datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf