Yageo 9T12062A3401DBHFT
9T12062A3401DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3401DBHFT
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3401DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3401DBHFT
QUANTITY
9T12062A3401DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3401DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3401DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3401DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3401DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3401DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3401DBHFT
IC CONV DCDC FLASH MEM 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS ANGLED PIN datasheet.pdf