Yageo 9T12062A3401FBHFT
9T12062A3401FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3401FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3401FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3401FBHFT
QUANTITY
9T12062A3401FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3401FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3401FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3401FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3401FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3401FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3401FBHFT
SURGE SUPP 270V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN EURO TERM BLK 18POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IPD 6.5-1MM SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf