Yageo 9T12062A3571DBHFT
9T12062A3571DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3571DBHFT
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3571DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3571DBHFT
QUANTITY
9T12062A3571DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3571DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3571DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3571DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3571DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3571DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3571DBHFT
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
RES 44.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.28A datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.1V 3-USP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS datasheet.pdf