Yageo 9T12062A3601BBHFT
9T12062A3601BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3601BBHFT
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3601BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3601BBHFT
QUANTITY
9T12062A3601BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3601BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3601BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3601BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3601BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3601BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3601BBHFT
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CTS 254 BRONZE PRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A UHFM datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RSV 1.6 LS 6 GR 3.2 SN datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 2.5-6PF 25V SMD datasheet.pdf