Murata Electronics North America NFZ32BW9R0HN10L
NFZ32BW9R0HN10L picture photo
Mfg. Part Number
NFZ32BW9R0HN10L
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 9.0OHM 1750MA 1210
Datasheet Download
NFZ32BW9R0HN10L.pdf
Availability of NFZ32BW9R0HN10L
QUANTITY
NFZ32BW9R0HN10L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFZ32BW9R0HN10L
Internal Part NumberEIS-NFZ32BW9R0HN10L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNFZ-B Series of EMI Suppression Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesEMIFIL®, NFZ32BW_HN10
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency9 Ohm @ 1MHz
Current Rating1.75A
DC Resistance (DCR)68.4 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.067" (1.70mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFZ32BW9R0HN10L
Related LinksNFZ32BW, NFZ32BW9R0HN10L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFZ32BW9R0HN10L Details Description
Related parts for NFZ32BW9R0HN10L
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ADS6223EVM datasheet.pdf
POWR STRP 19"15A 6OUT 15'CRD BLK datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CIRCULAR 3 AND 5 POS datasheet.pdf
15UF 350V 16.1X41.7 85C AXI datasheet.pdf