Yageo 9T12062A3602DBHFT
9T12062A3602DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3602DBHFT
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3602DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3602DBHFT
QUANTITY
9T12062A3602DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3602DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3602DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3602DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3602DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3602DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3602DBHFT
CONN HEADER 40POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
LED YELLOW T1 .25" HI RTANG ASSY datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 5/16" datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS5520 datasheet.pdf
CONN PLUG VERT 180POS 30AU PCB datasheet.pdf
RES 2.70 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN datasheet.pdf