Yageo 9T12062A3652BBHFT
9T12062A3652BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3652BBHFT
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3652BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3652BBHFT
QUANTITY
9T12062A3652BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3652BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3652BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3652BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3652BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3652BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3652BBHFT
RES SMD 196K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TFE POLY 10AWG 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 112VWM 191.1VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A TIN 6POS datasheet.pdf
OBSTK,8417305562 datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
LC QTERM MM (3.0MM CLB) 12 CONN. datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 50W SOT467B datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf