Yageo 9T12062A3743BBHFT
9T12062A3743BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3743BBHFT
Brief Description
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3743BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3743BBHFT
QUANTITY
9T12062A3743BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3743BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3743BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3743BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3743BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3743BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3743BBHFT
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 100' datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf