Yageo 9T12062A3901DAHFT
9T12062A3901DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3901DAHFT
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3901DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A3901DAHFT
QUANTITY
9T12062A3901DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3901DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3901DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3901DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3901DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3901DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3901DAHFT
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP datasheet.pdf
SSR IP00 10A/240VAC AC INPUT datasheet.pdf
SHUTTER FOR SC CONNECTORS datasheet.pdf
DEV KIT ANTC782M5IB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN datasheet.pdf