Yageo 9T12062A3921BBHFT
9T12062A3921BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A3921BBHFT
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A3921BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A3921BBHFT
QUANTITY
9T12062A3921BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A3921BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A3921BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A3921BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A3921BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A3921BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A3921BBHFT
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOP PIN PLUNGER OPER HEAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf