Yageo 9T12062A39R2BBHFT
9T12062A39R2BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A39R2BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A39R2BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A39R2BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A39R2BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A39R2BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A39R2BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A39R2BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A39R2BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A39R2BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A39R2BBHFT
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS STR datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS STR .100" TIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
ULTIMATE ID VERTICAL SLOPED datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf