Yageo 9T12062A4020DAHFT
9T12062A4020DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4020DAHFT
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4020DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4020DAHFT
QUANTITY
9T12062A4020DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4020DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4020DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4020DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4020DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4020DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4020DAHFT
TVS DIODE 213VWM 442VC DO15 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RACK MNT SHLF VENTED 19" 1U BLCK datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SCC RCPT TERM 2.8 FOR SEAL 1.5-2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 300MW SOT23 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf