Yageo 9T12062A4122BAHFT
9T12062A4122BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4122BAHFT
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4122BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4122BAHFT
QUANTITY
9T12062A4122BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4122BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4122BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4122BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4122BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4122BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4122BAHFT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW LLDS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 80POS SMD datasheet.pdf
TRIAC SC73 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARL 16-SMD BJ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
F3SJ-A0770P20-TS datasheet.pdf
CAB 4C 4#8 SKT RECP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf