Yageo 9T12062A4123BBHFT
9T12062A4123BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4123BBHFT
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4123BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4123BBHFT
QUANTITY
9T12062A4123BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4123BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4123BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4123BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4123BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4123BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4123BBHFT
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 64K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf