Yageo 9T12062A4302BBHFT
9T12062A4302BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4302BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4302BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4302BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4302BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4302BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4302BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4302BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4302BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4302BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4302BBHFT
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 40A DO5 datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
SCR 2000V 1290A E-PUK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FLEX HOOK CLIP YELLOW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf