Yageo 9T12062A4321FBHFT
9T12062A4321FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4321FBHFT
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4321FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4321FBHFT
QUANTITY
9T12062A4321FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4321FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4321FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4321FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4321FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4321FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4321FBHFT
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
SECONDARY PICK UP 1000:1 datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80A D-61-8-SM datasheet.pdf
1500UF 40V 18X40 105C RAD datasheet.pdf