Yageo 9T12062A4420CBHFT
9T12062A4420CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4420CBHFT
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4420CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4420CBHFT
QUANTITY
9T12062A4420CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4420CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4420CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4420CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4420CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4420CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4420CBHFT
CONN PLUG 40POS DL VERT 0.5MM datasheet.pdf
SWITCH DIP HALF PITCH LOW 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
IC DDR 512M 166MHZ 60BGA datasheet.pdf